Як правильно косити газон?

Газон є показовим декоративним елементом садової ділянки. З цього випливає, що стрижка газону є дуже важливою. Загальний вигляд доглянутого газону моментально показує наскільки дбайливий господар, тому за доглядом по газону необхідно ставитися відповідально. У даній статті ми розповімо вам, як правильно стригти газон і які тонкощі існують в даній роботі.

Газон

Перша стрижка газонної трави

Першу стрижку газону необхідно здійснювати тоді, коли довжина трави перевищить позначку 10 см. Слід зазначити, що хоча оптимальна висота газону повинна становити 4-6 см, при першій стрижці дозволяється зрізати не більш 2-3 см. При наступних, необхідно ретельно наточити ножі газонокосарки, щоб майбутня «зачіска» була рівною і естетично привабливою. Подальші стрижки будуть залежати від особливостей і виду газону, клімату та ґрунту.

Газон

Подальша стрижка газону своїми руками

Після того, як ви провели першу стрижку газону і трава знову відросла, приступаємо до циклу щотижневих стрижок газону. Дана робота є найбільш тривалою стосовно догляду за газоном і в той же час найбільш відповідальною, тому що від правильної стрижки газону буде залежати довговічність трави та її зовнішній вигляд.

Газон

Партерний газон

Якщо ви стрижете партерний газон, регулярність стрижки повинна становити 1 раз на 7-10 днів. Найкраще приступати до стрижки трави, коли вона відросте на 3-4 см вище необхідного розміру. Для партерного газону ідеальна висота повинна становити 4 см взимку, восени та в посуху і 3 см в літній період.

Газон

Луговий газон

Якщо ваша ділянка облаштована луговим газоном, стрижку можна здійснювати не частіше 2 разів за весь сезон, тому що квіти та інші рослини розмножуються генеративно (за допомогою насіння). Перша стрижка повинна здійснюватися, коли насіння дозріє і висохне (необхідно зазначити, що скошену траву слід залишити на газоні на кілька днів, щоб насіння розпустилися і поширилося по всій поверхні). Друга стрижка лугового газону здійснюється, коли рослини перевищать висотну позначку в 14-15 см.

Газон

Садово-парковий газон

Що стосується стрижки садово-паркового (звичайного) газону своїми руками, висота рослин повинна бути від 4 до 7 см, відповідно, косити траву слід, коли вона виросте до 10 см. За весь сезон садово-парковий газон стрижеться не більше 5-6разів .

Газон

Остання стрижка газонної трави

Ідеально рівний газон – запорука привабливості садової ділянки. Остання стрижка газонної трави доводиться на кінець вересня – початок жовтня, коли температура повітря стає не вище 12 градусів. Взимку газон не коситься, для того, щоб дернина самостійно утеплювати (тим більше що в зимовий період інтенсивність росту газонної трави мінімальна).

Категорія:

Залишити відповідь