Посів газону: крок за кроком?

Коли будинок збудований, всі будівлі доведені до пуття, кожен шматочок території облагороджений, тепер нам потрібен посів газону. Щоб виростити красиву, густу, а головне рівномірно посаджену зелену ділянку – газон, варто дотримуватися деяких нескладних правил. Про них Renesans-Style з радістю розповість.

Підготовка ґрунту під посів газону

У багатьох початківців-садівників є думка, що – росли помідори, виросте і газон, на ділі ж, все зовсім не так. Підготовка ґрунту для посіву газону – це найскладніший етап в процесі його вирощування. Так, як він вимагає значних витрат і займає немало часу.

Перше, що потрібно зробити – це якісно перекопати всю землю під посівний газон, щоб збільшити  повітропроникність грунту. Можна скористатися культиватором, але доведеться пройтися кілька разів по одному і тому ж місці, щоб якомога більше подрібнити землю. Або ж скопати один раз, але лопатою, ретельно розбиваючи грудки землі.

 

Посів газону

Шар родючого грунту повинен бути не менше 15 см, в іншому випадку – потрібно додати хорошого завезеного грунту. Дуже важливий момент для Вашого майбутнього зеленого газону – однорідність ґрунту, тому потрібно уважно прибирати бур’яни, коріння, сміття і каміння.

Обов’язково додайте під час підготовки грунту мінеральні добрива, щоб газонна трава росла краще. Важливо при цьому пам’ятати, що не варто використовувати, як добриво перегній, за своїм складом він не підходить для добрива під газонну траву, до того ж, в ньому багато насіння бур’янів, які проростуть на тільки що перекопаному грунті.

Вирівнювання грунту

Грунт для посіву газону вирівнюється або «дідівським методом» за допомогою великих граблів або ж спеціальним садовим катком – це буде швидше, і простіше. Цей етап дуже важливий, тому що від рівності поверхні грунту залежить те, наскільки рівномірно в ньому буде розподілятися вода під час поливу.

Посів газону

Рівняти потрібно з деяким зусиллям, щоб таким чином створити щось на зразок «подушки», яка не буде випускати воду нижче вищеописаного родючого шару. Але і не дасть накопичуватися їй у верхній частині, що загрожує загниванням трави, і подальшому псуванню газону. Якщо ж на Вашій землі все-таки є проблеми з провідністю і затримкою вологи, потрібно встановити дренажну систему.

У цьому Вам зможуть допомогти фахівці «Renesans-Style».

Вибір часу посіву

Перше, що варто знати – час посіву газонної трави. Найкращим часом вважається весна та рання осінь – насіння повинне потрапляти у теплий грунт. Так, як влітку – молода трава може згоріти під палючим сонцем, а взимку – нічого не зійде через мороз. Звичайно, є випадки, коли люди сіють і в холодну землю, ще в березні, але в такому випадку це повинні бути особливі сорти насіння, які підходять для таких умов.

Посів газону

При осінньому посіві має бути не менше півтора-двох місяців до перших морозів, щоб у насіння був час закріпитися в грунті. Також при осінньому посіві потрібно подумати про достатнє зрошення, за кілька днів до цього.

Вибір насіння

Для якісного, щільного газону Вам варто засіяти суміш з декількох видів газонної трави з різними характеристиками. Все для того, щоб в результаті ви змогли отримати бажаний результат – густий трав’яний покрив, густота якого не буде залежати від мінливих погодніх умов. Так, в більшість трав’яних композицій входять такі сорти насіння: костриці, райграс, тонконіг лучний і мятлик. Ці сорти дуже стійкі перед суворими зимами і різними шкідниками, і при цьому швидко ростуть.

Посів газону

Техніка посадки

При купівлі насіння дотримуйтесь розрахунку – від 30 гр. на 1 м.кв. Змішайте насіння з піском, з розрахунку 1: 3. Після цього розділіть насіння на дві частини. Першу частину посійте уздовж лінії газону, а другу половину – поперек. Для осіннього посіву газону є правило – сіяти вдвічі більше, так як багато не зможуть перенести зиму. Корисно буде після посіву насіння додати в грунт додаткову дозу мінеральних добрив. Далі розрівняйте грунт граблями, а після цього пройдіться садовим катком – таким чином насіння краще проникне в грунт.

Полив газону

Для того щоб дати паросткам зійти якомога швидше, не забувайте рясно поливати газон. Так, щоб верхній шар землі був постійно наповнений вологою. Але і заливати водою теж не варто, щоб трава не псувалася. Поливати газон найкраще у вечірній час, влітку – це доведеться робити два рази на добу. Бажано вибрати хорошу систему автополиву.

Посів газону

Використовуйте насадку для шлангу з найбільшою розсіюєчою здатністю, щоб уникнути застою води в деяких місцях, а також не давати занадто сильну струю води, щоб  розмивати газон. Восени можна обійтися і без поливу, адже дощів досить для природного зволоження. Зазвичай, для насіння потрібно близько двох тижнів, але цей час може збільшуватися – все залежить від сорту насіння, погодніх умов і якості підготовки грунту.

Перший покіс

Цю профілактичну процедуру потрібно обов’язково проводити після того, як посівний газон виріс вперше 7-10 см. Особливо це актуально для різносортних сумішей насіння для газону. Навіть незважаючи на те, що кожен сорт буде сходити в різний час. Пам’ятайте також, що не можна косити траву більш, ніж на одну третину від загальної висоти паростків, інакше ризикуєте зіпсувати тільки що зійшовшу поросль.

Посів газону

Варто відзначити, що дотримуючись цих нескладних правил, Ви зможете виростити чудовий зелений газон, що нагадує справжній килим. Та перш, ніж сформується остаточний вигляд газону, потрібно поберегти його, і не давати нікому його топтати, щоб уникнути пошкодження молодої трави. І якщо ви впораєтеся з бажанням дітей або домашніх тварин попустувати на ньому, ви зможете домогтися поставленої мети.

Категорія:

Залишити відповідь