Фітостіна та вертикальне озеленення

Сьогодні мистецтво дизайну житлових і офісних приміщень настільки креативне, що дозволяє використовувати в якості декору будь які матеріали. Нова тенденція це – особливі вимоги до матеріалів, зокрема їх екологічність і безпека. Обом вимогам відповідає фітостіна.

Жива стіна, фітостіна, вертикальне озеленення

Так називають особливий спосіб оформлення стіни з використанням живих рослин. І займають вони всю площу стіни або відведену для цього ділянку. Якою б гарною не була натуральна обробка, далеко не всі візьмуться за створення фітостіни, вважаючи процес трудомістким, а результат дуже примхливим в догляді. Але все можливо, якщо докласти трохи зусиль і зробити все грамотно.

Варіанти оформлення фітостін

Мистецтво фітодизайну – це новий напрямок в області створення інтер’єрів, але вже можна провести класифікацію фітостін.

  • Вертикальна стіна. Рослини висаджуються в відведені для них відсіки в стіні. Вони не переміщаються, рослини в них статичні. В результаті виходить цілісна композиція з певним сюжетом, своєрідна жива картина з рослин.

Вертикальна фітостіна

  • Фітомодулі. Назва показує суть: можливе пересування рослин, зміна положення і навіть перенесення композиції в іншу кімнату або на іншу стіну. Може така композиція бути і стаціонарною, але за розміром вона менше, ніж в попередньому варіанті.

Фітомодуль вертикальне озеленення

  • Фітокартина. Вона схожа за способом створення з вертикальною зеленою стіною, але розміри невеликі, не більше, ніж у картини в рамі. Такий варіант підходить тим, у кого недостатньо часу для догляду за цілою стіною, а також для невеликих приміщень.

Фітокартина озеленення офісу

  • Мобільна фітостіна. Це зручний варіант, коли стелаж із зеленими насадженнями грає роль пересувної стіни, ширми. З його допомогою легко зонувати простір і міняти функціональні зони. Але є у мобільної стіни є і мінус: менший термін експлуатації, ніж у стаціонарної. Хоча, рослини завжди можна замінити свіжими.

Мобільна фітостіна львів, озеленення офісів, вертикальне озеленення

Фітостеля. З назви зрозуміло, що «живою» буде стеля. Так само, як і при створенні фітостени рослини на стелі можуть займати весь простір або окрему ділянку. Все залежить від загального дизайну приміщення з урахуванням обробки, меблів, текстилю та іншого декору.

Фітостеля Львів, озеленення офісів

Як доглядати за фітостіною

Для тих, хто час від часу виїжджає з квартири це питання стоїть особливо актуально. Особливо цікавить, як бути з поливом в таких випадках. Насправді фітостіна – це не просто висаджені рослини. Це ціла екосистема, в яку входить і вбудований механізм зрошення. Можна налаштувати полив автоматично через потрібні проміжки часу.

Fitostena-2

Контролювати полив, звичайно, необхідно, оскільки механізм може дати збій. Для цього потрібно перевіряти субстрат рукою, чи не пересох він. Також необхідно проводити профілактику системи автоматичного поливу, очищаючи крапельниці і здійснюючи їх заміну раз в 2 роки. Не забувайте щотижня обприскувати рослини та вносити добрива. Тоді Ваша фітостіна буде справді живою та зеленою. 

 

Категорія:

Залишити відповідь