Укладання бруківки своїми руками

Двір укладений бруківкою чи тротуарною плиткою виглядає набагато привабливіше, бруківка красиво контрастує з зеленими насадженнями. Після дощу доріжка буде завжди чистою і без калюж. Існує багато видів бруківки, вони відрізняються кольором і формою, тому ми зможемо легко підібрати відповідний малюнок.

Укладання бруківки своїми руками на перший погляд важке завдання, але цілком можливе. Маленьку садову доріжку можна зробити за вихідні, а щоб викласти двір — буде потрібно приблизно два тижні і помічник 😊. Або звертайтесь до команди “Renesans-Style” і отримайте знижку!

Укладання бруківки своїми руками

Вибір бруківки

За способом виробництва бруківка ділиться на пресовану і литу. Купувати краще пресовану. Вона коштує трохи дорожче, але більш красива і довговічна. Товщина тротуарної плитки підбирається в залежності від навантаження.

Бруківка товщиною 4,5 см мм підійде для садових доріжок, де будуть ходити тільки люди. У дворі найкраще підходить бруківка 6 см. Якщо у дворі будуть стояти важкі автомобілі, краще укладати 8 см бруківку. Не вся бруківка підходить для такого навантаження, тому потрібно уточнювати у виробника. Малюнок укладання і колір можна вибрати на свій смак. Кольорова бруківка дорожче сірої.

Укладання бруківки Львів

Новачкам буде складно укладати прямокутну і квадратну плитку без пазів. При її укладанні важко уникнути розбіжності швів, тому майстри і беруть дорожче. Фігурну плитку укладати легше.

Список інструментів і матеріалів

Бруківка. Розрахунок кількості робиться по площі укладання з урахуванням підрізування. Пісок. Буде потрібно кілька тонн піску, в залежності від рельєфу та площі укладання. Обсяг підсипання розраховується в кубометрах: площу укладання множимо на середню товщину підсипання. Бордюр. Укладається по периметру.

Цемент. Для підсипки та заповнення швів. Кілочки і міцна нитка. Для розмітки. Звичайний і гумовий молоток. Лопата, рівень. Дві труби діаметром близько 50 мм. Трамбування. Тачка. Кельма. Відро. Віник. Болгарка і алмазний диск по бетону.

Бруківка Укладка бруківки

Технологія укладання бруківки і тротуарної плитки

  • Розмітка

Щоб вода після дощу не застоювалася на бруківці, зробіть ухил 2-3 градуси в бік вулиці. Рівень вулиці буде вважатися нульовою точкою. Вбийте два кілочка вздовж нульової лінії і натягніть між ними нитку по рівню. Прив’яжіть другу нитку до одного з кілочків і натягніть її перпендикулярно нульової лінії.

Вільний кінець нитки прив’яжіть до нового кілка, але з невеликим ухилом. Вбийте четвертий кілочок і натягніть ще одну нитку паралельно нульової лінії по рівню. З’єднайте перший і четвертий кілочок ниткою. У вас повинен вийти прямокутник з нахилом у бік вулиці, який буде служити орієнтиром площині майбутнього майданчики. Потрібно поділити прямокутник на декілька більш вузькі частин, щоб довжини правила вистачало для контролю рівня укладання.

Укладання бруківки

  • Підготовка основи

Вирівняйте основу щодо шнура. Де грунт сильно виступає, зніміть його, а де є ями — підсипте. Зазор під шнуром потрібно залишити на око — 2 товщини плитки. Грунт потрібно добре утрамбувати, особливо в місцях підсипання. Це робиться за допомогою трамбування. Укладання робиться на цементно-піщану суміш. Висипаємо на землю пісок і змішуємо його з цементом в пропорції 6 до 1. Краще використовувати вологий пісок.

Розподіляємо приготовану суміш по одному з міні-прямокутників і ретельно утрамбовуємо. Уздовж довгих сторін прямокутника укладаємо 2 труби. Виставляємо їх паралельно ниткам і горизонтально по рівню. Залишаємо зазор під ниткою на товщину плитки + 1. Підсипаємо і утрамбовуємо до отримання рівної основи.

Ландшафтний дизайн бруківка

  • Укладання бруківки

Складаємо бруківку стопками поруч з місцем укладання і заодно оглядаємо її. Дефектну і криву плитку краще відкласти в сторону і не використовувати. Укладаємо першу бруківку у кут і поєднуємо її по осях з ниткою. Простукуємо бруківку гумовим молотком, щоб втопити до рівня розмітки. Краще починати укладання від себе, щоб стояти на плитці, а не основі.

Послідовність укладання залежить від обраного малюнка. Продовжуємо поетапно укладати бруківку. Спочатку один прямокутник, потім сусідній і так далі. Контролюємо рівень доріжки правилом щодо натягнутих ниток. Якщо трапляються якісь перешкоди, обходимо їх без підрізування. Ці ділянки краще заповнювати в кінці. Плитку біля воріт краще укладати на розчин, так як там буде велике навантаження.

  • Підрізка

Підрізка тротуарної плитки і бруківки робиться болгаркою з алмазним диском по бетону. Щоб рівно відрізати плитку біля клумби, позначте її кордон ниткою і відпиляєте виступаючу плитку. По периметру бруківка обрамляється бордюром. Для цього вздовж кромки кельмою або лопаткою прокопайте траншею.

Ландшафтний дизайн Сокільники

Бордюри фіксуються густим розчином. Поребрик не встановлюється заздалегідь, бо неможливо заздалегідь визначити відстань щоб отримати гарне підрізування, зазори між плитками можуть відрізнятися. Комірки для підрізування вздовж бордюру потрібно додатково утрамбувати, так як грунт міг обсипатися при копанні траншеї.

  • Шви

В кінці кожного робочого дня промітайте шви плитки. Для цього змішайте сухий цемент і пісок 1 до 6. Розсипте суміш на плитку. Прометіть віником, щоб заповнити щілини. На неякісній бруківці може вилізти білий наліт. У цьому випадку заповнюйте шви тільки піском.

Категорія:

Залишити відповідь