Тренди ландшафтного дизайну на 2021 рік

Ландшафтний дизайн називають одним з найбільш статичних видів мистецтва. Мода на оформлення ландшафту змінюється не так стрімко, як на одяг або, скажімо, автомобілі. Разом з тим, навіть в цьому консервативному напрямку регулярно виникають нові віяння і тренди. Що можна сказати про модні тенденції ландшафтного дизайну наступаючого 2021 року?

Декоративний город

У вітчизняній садівничої традиції присадибна ділянка без городу, скоріше, виняток, хоча багато власників заміських ділянок зарікайся вирощувати щось, крім газонних трав і декоративних рослин. Все одно наш архетип бере своє, і ось уже ділянку прикрашають редис, огірки, помідори та інші культури, які з грядки переміщаються на стіл або в банки. Але останнім часом чітко спостерігається спроба примирити західні і російські садівничі традиції, і городні культури стають частиною гармонійних ландшафтних композицій.

ландшафтний дизайн renesans style

 

Мабуть, найочевидніший приклад такого декоративно-утилітарного симбіозу – клумби з декоративною капустою. Ця культура не вимоглива в догляді і відмінно себе почуває в квітнику з пізньої весни і до самих перших заморозків. Так само можна створити гарну композицію з доріжками між грядками, це буде і зручно, тому що бруд не буде розноситься по території і естетично виглядати. Ще один можливий варіант, це французький город, він не тільки допоможе виростити «запаси на зиму» для всієї родини, а й прикрасити свою ділянку. Сорти овочів і трав, для такого городу підбираються так щоб в першу чергу вони виглядали красиво на грядці.

Нерукотворний сад

Пейзажний, або екосад не нове слово в ландшафтному дизайні, але в новому році він відкриває нове дихання. Ключова ставка робиться на навмисну ​​недбалість і тренд на природність. Щоб сад не виглядав рукотворним, в ньому повинні рости тільки місцеві рослини, тобто вони повинні бути в своєму природному середовищі. Ідейним натхненником концепції садів нової хвилі став відомий дизайнер Піт Удольф. Крім природного вигляду такий сад передбачає мінімум зусиль для підтримання його в живому стані. І дійсно, навіщо витрачати час на вирощування декоративних культур, які біологічно не належать до даної місцевості? Типовий «удольфіанскій» сад нагадує різнотравні луг.

ландшафтний дизайн renesans style

Цікавим варіантом оформлення, так само буде кантрі сад. Сад в стилі кантрі відрізняється строкатими плямами квітників, запашними чагарниками жасмину та бузку, улюбленої старої лавочки під фруктовим деревом і соковитою зеленню сонячних галявин. Цей безтурботний і радісний стиль дарує людству елементи заміського життя. Він більше всіх близький менталітету слов’янського садівника, тому заспокоює душу і радує око.

ландшафтний дизайн renesans style

Такий садок з ошатним квітником і снующими над фруктовими деревами бджолами ненав’язливо перенесе вас у часи молодості Ваших бабусь. Кращого місця для відпочинку Вам точно не знайти, адже тут не потрібно щодня рихлити і поливати, стригти газон і формувати крони.

Контейнерне рослинництво

У 2020 році практично кожна людина була вимушеною проводити максимум часу вдома. Найбільш заповзятливі і творчі натури постаралися отримати від цієї ситуації максимум користі. Позначився такий режим і на трендах в фітодизайні: виріс інтерес до контейнерного рослинництва, а деякі виробники посадкового матеріалу навіть збільшили обсяги селекції плодоовочевих культур для контейнерного вирощування. Рослини в контейнерах підходять для озеленення будь-яких, навіть самих маленьких ділянок, а ще вони знімають обмеження по грунту і клімату.

ландшафтний дизайн renesans style

До речі, саме завдяки мобільності і економічності цей спосіб озеленення став дуже популярний в Європі, а потім легко прижився на наших традиційних «6 сотках». Якщо Вам швидко набридає «статичне» зонування, рішення для Вашого саду – рослини в контейнерах. З їх допомогою можна відносно легко «збирати заново» планування Вашого саду або освіжати обридлі елементи. Очевидно, що цей тренд залишиться з нами і в 2021 році.

Високі грядки

Ідея малозатратного догляду простежується і в цьому тренді. Високі грядки набирають все більшої популярності. У них чимало переваг, і зробити їх не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Перше, що потрібно зробити, це визначитися з матеріалом бортиків. Високі грядки споруджують як для плодоовочевих культур і зелені, так і для декоративних рослин. Основна ідея полягає в тому, що грядку «піднімають» над рівнем землі за допомогою спеціального короба. Його можна зробити з підручних матеріалів або купити готовий комплект для збірки в спеціалізованому магазині.

ландшафтний дизайн renesans style

Короби роблять з самих різних матеріалів: з дерева, плетуть з лози, або соломи, так само створюють короби з цегли і каменю, вони довговічніші і само собою дорожче. Дно короба дренують і вкривають захисною сіткою від гризунів. Зверху кладуть будь-яку органіку і присипають грунтовою сумішшю. Плюси таких грядок очевидні, крім оригінального зовнішнього вигляду у них є і агротехнічні переваги: ​​грунт швидше прогрівається і повільніше віддає тепло, добрива не вимиваються, мульча не розноситься поривами вітру по ділянці.

Сухий струмок

Які тільки прийоми декорування не використовують дизайнери, щоб перетворити звичайні присадибні ділянки в шикарні куточки для відпочинку душею і тілом. Сухий струмок – один з найпопулярніших сучасних інструментів у ландшафтному дизайні, в якому немає жодної краплі води, а лише каміння, яке імітує русло пересохлого струмка. Головна перевага цього «пікантного» елемента дизайну полягає в тому, що вирішуючи створити сухий струмок своїми руками на садовій ділянці, втілення ідеї не вимагає значних матеріальних витрат. Цей часто використовуваний елемент декорування веде своє походження з піднебесної Японії.

ландшафтний дизайн renesans style

Сухі струмки, обов’язково присутні на ділянках, де вода з будь-якої причини не може застосовуватися в якості елемента ландшафтного дизайну та декору. Його, так само можна використовувати в якості дренажної системи: в такому випадку каміння потрібно закріпити на дні, щоб його не змило дощем (закріпити його можна наприклад, бетонним розчином). У спекотні, жаркі дні його слід поливати водою, так як каміння сильно нагрівається, що згубно впливає на мікроклімат. На великій ділянці необхідно виконати монтаж системи поливу, особливо якщо на прибудинковій території є багато рослин, які потребують інтенсивного догляду.

Курс на екологічність

Оформлення будь-якої садової ділянки залежить від її розмірів, цілей і частоти використання. Завжди знаходяться ті, хто хоче зробити зі своєї дачі перл з використанням яскравих, але економічних матеріалів, який кидається в очі. Так ось поспішаємо розчарувати таких дачників: в моді сьогодні виключно природність, екологічність і відсутність химерності. Тренд на природність – загальна тенденція нашого часу, яка розвивається в різних напрямках дизайну, в тому числі і в оформленні садових ділянок, – так кажуть дизайнери Renesans Style.

ландшафтний дизайн renesans style

Все більше людей зараз думають не тільки про красу, а й про користь для здоров’я від того, що їх оточує. У зв’язку з чим особливо модними стали натуральні матеріали в обробці і декорі дачних ділянок: дерево, камінь, галька, кора. Пластикові меблі або предмети з пластику, що імітують дерево або ж інші натуральні матеріали, вже не актуальні. До того ж в цьому мало сенсу: якісний пластик коштує майже стільки ж, як натуральні дерево і камінь. Це так само означає практично повну відмову від хімічних пестицидів і інсектицидів на користь природних способів і засобів захисту садової екосистеми.

Категорія: