Що таке жива огорожа?

Жива огорожа набирає великої популярності у сучасному ландшафтному дизайні. Така зелена загорожа, не дозволить сусідам заглядати у Ваш двір, а також буде захищати від шуму з вулиці та пилюки з дороги. Сьогоді, фахівці Renesans Style розберуть разом з Вами які бувають живі огорожі. Вони поділяються на: високі та низькі; однорядні та багаторядні, хвойні та листяні; вільно ростучі та формовані.

Що таке жива огорожа (2)

У першу чергу потрібно вибрати висоту живої огорожі який Ви хочете бачити на своїй ділянці. Якщо у Вас вже є існуючий паркан, рослини повинні вирости вищі за нього. З вулиці можна посадити колючі форми рослин, а у внутрішній частині двору рослини із м’якою хвоєю чи листяні квітучі кущі. Всі рослини потрібно підбирати відповідно до живоплоту.

Що таке жива огорожа (4)

Бажано з дрібним листям чи хвоєю, щоб вони швидко відновлювалися після формувальної обрізки. Обов’язково зверніть увагу на зимостійкий асортимент рослин. Такі рослини будуть добре себе почувати у наших кліматичних умовах. Також, потрібно поцікавитися яка висота у дорослого екземпляру.

Що таке жива огорожа (5)

Поділити рослини, з яких створюють живу огорожу можна за висотою:

  • Низька (до одного метра): Самшит вічнозелений, Барбарис Тунберга, Спірея японська.
  • Середня висота (до двох метрів): Пухироплідник, Дейція, Чубушник, Бузок, Ялівець Стрікта.
  • Висока (від 3 метрів): Барбарис звичайний, Дерен білий, Дерен червоний, Ялівець Блю Арроу, Кипарисовик, Туя Смарагд, Туя Брабант, Туя колумна та інші.

Що таке жива огорожа (3)

Найщільніша огорожа виходить з глоду і жовтої акації. Густе сплетіння гілок цих рослин забезпечить вам непроникну огорожу цілий рік, навіть після опадання листя.

Використання вічнозелених рослин є класичним варіантом живоплоту. Зазвичай такі рослини більш вимогливі в догляді, але за деякими видами доглядати нескладно. Наприклад, ялівець добре переносить холод, туя здатна рости практично в будь-якому типі ґрунту, а кипариси можуть виділяти ефірні масла, які сприятливим чином впливають на організм.

Стрижена жива огорожа

Формована (стрижена жива огорожа) здатна привернути до себе увагу і помітно покращити ландшафтний дизайн будь-якої ділянки. Вона не займає багато місця і не випадково знаходить широке застосування при озеленювальних роботах. Хорошим варіантом для вирощування живої стриженої огорожі є кизильник блискучий. Такий декоративний чагарник відрізняється сильним розгалуженням гілок, а також невибагливістю у догляді. Може рости в будь-якому ґрунті та навіть при низьких температурах і не вимагає регулярного поливу. Кизильник любить сонячне світло, але може рости і в тіні.

Що таке жива огорожа (7)

Листяна жива огорожа

Для листяної огорожі підійдуть швидкозростаючі види рослин. Варто зауважити, що деякі з них можуть розростися дуже швидко і просто задавити своїх сусідів. Задній план краще віддати високим рослинам, а передній залишити для низькорослих.

Якщо Ви бажаєте прикрасити свою ділянку живою огорожею, то фахівці Renesans Style з радістю Вам допоможуть. Професійні дизайнери виконають всі необхідні роботи, від створення проекту, до покупки і посадки будь яких рослин. Наші партнери надають нам знижки на всі види рослин, тому з нами Ви ще й зекономите. Також ми надаємо безкоштовні консультації, тому, якщо у Вас запитання, то зв’яжіться з нами прямо зараз.

Категорія: