Озеленення даху

Озеленений дах – це озеленений простір, який створюється за допомогою додавання додаткових шарів грунту і різних рослин поверх традиційної покрівлі. Простими словами, це посадки на плоских дахах різних будівель. Слід зазначити, що зелена покрівля є однією з найдавніших різновидів дахів. Подібні конструкції зводилися ще в середні віки.

Основні переваги озелененого даху

Слід зазначити, що озеленення даху надає можливість істотної економії під час опалювального сезону. Найчастіше цього достатньо для підтримки температури, адже шар грунту і покрівельний пиріг і відмінно зберігають тепло у внутрішньому приміщенні. Крім того, трава на даху будинку здатна надати будь-якій будівлі естетичний зовнішній вигляд, також, вона служить джерелом кисню. Згідно з дослідженнями, 150 кв.м. зеленої покрівлі цілком достатньо для того, щоб забезпечувати необхідним киснем протягом року 100 чоловік.

Зелений дах Львів

 

Інженерні та економічні переваги зеленої покрівлі

  • Істотне збільшення терміну експлуатації конструкції: тобто рослини на даху є природним захистом від коливань температур, механічних пошкоджень, впливу ультрафіолетового опромінення;
  • Пасивне теплозбереження – гарантується завдяки відмінним теплоізоляційним якостям зеленої покрівлі. Тобто енергія зберігається в зимові періоди, а в жарку пору року покрівля не перегрівається;
  • Водозбереження – здійснюється завдяки абсорбції дощової води;
  • Відмінна звукоізоляція: рослини на даху скорочують ступінь відображення від поверхні даху звукових хвиль і суттєво підвищує рівень звукоізоляції;
  • Немає необхідності в створенні спеціальних умов експлуатації, а також в додаткових вкладеннях;

Сад на даху Львів

 

  • Додаткова зона для відпочинку;
  • Виключається ймовірність швидкого поширення вогню під час пожежі по покрівельній поверхні;
  • Можливість розміщення різних типів комунікацій як під час монтажу, так і після;
  • Просте виконання монтажних робіт;
  • Попереджає сповзання грунту;
  • Локальна доступність до гідроізоляції;
  • Створюється повітряний протикоровий прошарок для захисту гідроізоляції від коренів.

Іміджеві та соціальні переваги

  • Гарантує високий рейтинг під час проведення сертифікації на відповідність зеленим стандартам;
  • Надає покрівлі і всій будівлі гарний зовнішній вигляд.

Дах зелений

Типи зелених покрівель

Екстенсивні зелені покрівлі

Суть такого озеленення дахів складається в застосуванні легкого грунту (товщина шару повинна бути від 5 до 15 см.) І невибагливих рослин, які потребують регулярного поливу. В основному, для посадки використовуються витривалі вічнозелені види, що формують суцільний килим на покрівлі, наприклад, седуми і інші види. Маса шару грунту, разом з висадженими рослинами, в середньому дорівнює 20 кг. на 1 кв. м. Тому немає необхідності в додатковому зміцненні підстави.

Зелений дах

 

Екстенсивні покрівлі – це досить простий спосіб створення автономної екосистеми і захисту даху. Як правило, застосовується для пристрою зеленого даху на різних будівлях господарського типу, дачах, приватних будинках і гаражах. В даному випадку не передбачається створення зон відпочинку. Таке рішення навряд чи можна віднести до повноцінного саду.

Інтенсивні зелені покрівлі

Даний варіант передбачає розбивку повноцінного саду на даху, створення доріжок. Можлива установка альтанок, а також оформлення зони, де можна буде влаштовувати пікнік. Часто на таких дахах знаходяться басейни і інші водойми. Як правило, їх формують на торгово-розважальних центрах і багатоповерхових будівлях. Озеленення дахів уже давно використовується в дорогих готелях.

Озеленення даху Львів

 

Схема-план озеленення даху

Будь-яка зелена покрівля складається з декількох шарів. Пиріг зеленої покрівлі включає в себе:

  1. Підставка. Це перший шар, являє собою несучі конструкції даху. Це можуть бути бетонні плити перекриття (для плоского даху), суцільна обрешітка (для скатної). Якщо плита плоска, рекомендується створення невеликого нахилу.
  2. Гідроізоляційний шар. Всі рослини без винятку потребують поливу. Але такий вплив дуже шкідливий для матеріалів, з яких виробляється дах. В даному випадку використовується гідроізоляція, грунт огороджують від даху. Застосовуються полімерні мембрани або поліетиленова плівка. Прекрасно підійде рідка гума. Гідроізоляція може розташовуватися безпосередньо на покрівельному покритті.
  3. Теплоізоляція. В основному, теплоізоляційний шар створюють з плит, зроблених з пробки. Використовується також екструдований пінополістирол або поліуретан у вигляді піни. Плити укладати необхідно дуже щільно. Коли верхніми шарами створюються недостатньо тиску, можна з’єднати їх, застосовуючи спеціальний клей.
  4. Бар’єр для коренів. Необхідний для захисту даху від пошкоджень, що можуть нанести коріння, які ростуть вглиб. Являє собою полімерну звичайну плівку або ж фольгу. Дуже добре підходить плівка, що має металеве покриття. Вона укладається на шар гідроізоляції.Озеленення даху схема
  5. Дренажний шар. Він затримує певну кількість води, необхідної для життя рослин. Вода повинна при цьому вільно переміщатися в бік водостоку по даху.
  6. Фільтраційний шар. Необхідний для затримання непотрібних опадів. Відмінним фільтром є геотекстиль. Більш того, геополотно запобігає змішуванні грунту і шару дренажу.
  7. Решетування. Якщо ви хочете озеленити пологий дах, використовуйте георешітку. Вона являє собою осередок з пластику і відносно легка.
  8. Родючий ґрунт. Грунти, що використовуються на даху, повинні відрізнятися невеликою вагою, теплотою, бути пористими і вологоємними. Рекомендується застосовувати легку грунтосуміш, що складається з нейтрального торфу, дрібного керамзиту і перліту. Можна додати глину, сланець, пісок.
  9. Рослини. Отже, після того, як укладені всі шари, можна висаджувати рослини.
    Тобто зелена покрівля може бути зроблена і своїми руками.

Субстрати для зеленої покрівлі

При виборі грунту звертайте увагу на вимогливість рослин, які збираєтесь висаджувати. Для трави і грунтопокривних видів та створення газону знадобиться шар з товщиною від 5 до 10 см. По висоті грунт повинен бути до 1 м. Грунти, які застосовуються на даху, повинні бути теплими, пористими і вологоємними, мати невелику вагу. Буде чудово, якщо грунт стійкий до ущільнення. Звичайний грунт з саду не підійде.

 

Озеленення даху у Львові

Рекомендуємо купувати легку грунтосуміш з нейтрального торфу, з додаванням дрібного керамзиту і перліту. Бажано додати глину, сланець і пісок. Також за бажанням можна додати деревну тріску і подрібнену кору. Пам’ятайте про добрива. Верхній шар грунту Ви можете перемішати з насінням трави, призначеними для вирощування газону.

Вибір рослин

  • Серед дерев – віддавайте перевагу карликовим видам. Такі рослин повинні мати малу кореневу систему.
  • При виборі рослин необхідно враховувати, що на покрівлі будуть створені умови, що нагадують пустельні. Тобто вітер і сонце. Тому слід вибирати самі невибагливі види.
  • Добре висаджувати дах морозостійкою травою і грунтопокрівними рослинами – очиток, седум, що стелиться флокси, молодило.
  • Для посадки на даху вибирайте мох, деякі цибулинні, різні види лугових квітів і дзвіночки. Можна вибрати материнку, гвоздики, лаванду.

Зелений сад на даху

 

Таким чином, озеленення даху – це не просто модний тренд. Це технологія, яка дозволяє значно змінити зовнішній вигляд будівель, знизити фінансові витрати, додати саду корисну площу, а також виграти в екологічному плані.

Це також відмінний захист будинку від холоду і шуму. Переваги очевидні! Якщо Ви хотіли б замовити для себе таку послугу тисніть СЮДИ. Команда “Renesans-Style” з задоволенням допоможе Вам у цьому.

Категорія: