Осінній догляд саду

Любите свій сад і бажаєте, щоб він був завжди доглянутий і красивий? Зі спеціалістами “Renesans-Style” це стає простим і приємним заняттям. Користуйтесь нашими порадами і Ваш сад засяє по-новому. Дізнайтеся про правильний догляд за садом і підготовку до зими. Восени варто приділити особливу увагу коханому саду і гарненько попрацювати, щоб правильно підготувати його до “зимової сплячки”.

Особливу увагу приділяйте квітам. Потрібно сказати, що осінніх квітів досить багато: бегонія, астра, хризантема, жоржина, фуксія, олеандр, петунія, флокси, вербена, шавлія, настурція і так далі. Стандартний набір робіт з квітами зазвичай включає обрізання, розподіл і пересадку (в основному, це стосується багаторічників: півонії, хости, астильби, лілійники і т.п.)

Квіти осінній сад

Пересаджувати потрібно великі кущі, щоб квітів в саду було багато.
Під час пересадки не забувайте оновлювати коріння рослин – видаліть всі хворі частини, особливо це стосується цибулькових. В іншому випадку з часом цибулина починає дрібніти і як наслідок квіти теж стануть дуже маленькими. Ті квіти, які не потребують пересадки, потрібно обкопати і внести калійно-фосфорні добрива. Окремої уваги потребують троянди: потрібно внести добрива, обрізати їх і вкрити на зиму.

Осінній догляд за чагарниками

Кущам обов’язково потрібна обрізка. Причому обрізати потрібно як плодові чагарники, так і декоративні.
При обрізці плодових чагарників, таких як малина, головне – позбутися від старих і хворих гілок. Потім їх можна обприскати засобами від шкідників та грибків.

Кущі осінній сад

Якщо у вашому саду росте полуниця, її обов’язково потрібно обрізати, пересадити і вкрити. Найпізніший термін, коли можна пересаджувати полуницю – це перший тиждень вересня. Але краще це робити раніше, щоб нові кущі змогли прижитися і успішно перезимувати. А ось вкривати полуницю можна чим завгодно – картоном, гілками, бадиллям від рослин. Накрита полуниця зимує краще.

Догляд за газоном

Ви можете зробити це самі, озброївшись нехитрими інструментами: віником або щіткою, лопатою, вилами та граблями. Основні осінні заходи, які допоможуть газону перезимувати:

  • Прибирання газону від опалого листя.
  • Прочісування газону. Це робиться віяловими граблями. Дуже важливо прибрати всі відмерлі травинки і інше сміття. Це простимулює нові паростки, газон буде більш щільним, оксамитовим.
  • Аерація (вентиляція) газону. Для цього вилами без остраху робимо з газону решето, втикаючи їх на глибину в 10-15 см. Концентруємося на ділянках, по яких найбільше ходять, возять, катаються.

Газон осінній сад

  • Мульчування газону. Ця операція потрібна для поліпшення провітрювання і дренажу газону. Живильні суміші продаються в магазинах, але їх можна зробити самостійно: 6 частин піску, 3 частини чорнозему і 1 частина перегною. У суху погоду посипаємо приблизно 1 кг на кв. м і розчісуємо газон щіткою з високою щетиною, щоб суміш потрапила в отвори.
  • Підживлення газону. При цьому треба пам’ятати про такі нюанси, що з останньої стрижки до підгодівлі повинно пройти не менше 4 днів, вибирайте сухий день, але не посушливий і не морозний. 3 дні не стрижіть газон після підгодівлі.
Категорія:

Залишити відповідь