fbpx

Як облаштувати зону барбек’ю

Впевнені, що у кожного поважаючого себе власника садової ділянки є зона, де збираються великі компанії за столом на відкритому повітрі? Так було раніше, так є і зараз. Питання тільки в тому, як це влаштовано. Комусь достатньо поставити стіл і стільці прямо на газоні, поруч помістити мангал для приготування шашлику та все, свято готове.

Облаштування зони барбек'ю

А комусь потрібен комфорт: дах над головою, гриль-установка, м’які дивани, раковина, стіл для приготування їжі і навіть телевізор. І таких людей стає все більше і більше. І то правда, ми звикли до міського комфорту, і вже не в змозі від нього відмовитися. Тому команда Renesans Style підготувала для Вас статтю про сучасну зону барбек’ю на садовій ділянці.

У наш час зоні барбек’ю відводиться на ділянці особливе місце. Це може бути альтанка, павільйон або прибудована до основного будинку тераса. Хоча, ніде правди діти, часто це виглядає абсолютно безглуздо, ніби величезний гриб виріс на ділянці після проливного дощу.

Зона барбек'ю в саду

Чому так відбувається? Причини дві – або ці споруди абсолютно не підходять за стилем до будинку і саду, або місце для їх установки вибрано невірно. Як зробити так, щоб зона барбек’ю стала прикрасою саду? Давайте розберемося в цьому питанні.

Визначаємося з місцем розташування зони барбек’ю на ділянці

Безумовно, вписати досить велику зону в уже існуючий ландшафт ділянки непросто. І, можливо, доведеться чимось пожертвувати. Але подумайте ось про що: зона барбек’ю в класичному варіанті передбачає використання вогню, тому все ж буде краще розташувати барбек’ю в притіненому місці ділянки.

Створювати тінь не обов’язково повинен дах, це може бути, наприклад, пергола, увита плетистими рослинами.

Створення зони барбек'ю

Другий аспект – зона барбек’ю повинна перебувати в безпосередній близькості до будинку. Погодьтеся, бігати стометрівку кожен раз, як Ви забудете чергову вилку або тарілку, не дуже зручно. Виняток становлять тільки літні кухні, які обладнані всім необхідним і можуть перебувати на дальньому плані ділянки.

Чому ще слід приділити увагу при виборі місця – це огляду самої зони барбек’ю і видам з неї. Звичайно, зона барбек’ю – це все ж приватна зона. І не хотілося б, щоб ваш сусід спостерігав за вашими посиденьками зі своєї ділянки, якщо, звичайно, він не Ваш добрий друг. Тому добре б приховати цю зону від сторонніх очей за допомогою декоративних елементів.

Зона барбек'ю на ділянці

Це може бути жива огорожа, шпалера з кучерявими рослинами або просто стіна альтанки або павільйону. Не забудьте подбати і про видові точки ділянки. Буде набагато приємніше, якщо Ваші гості, сидячи за столом, будуть розглядати красивий квітник або декоративну групу дерев і чагарників, ніж дивитися, наприклад, на паркан.

Якщо планована зона барбек’ю передбачає процес приготування їжі, буде непогано подбати про водопостачання, що дозволить вам встановити раковину в цій зоні.

Ландшафтний дизайн зони барбек’ю

Перед початком розробки ландшафтного дизайну зони барбек’ю потрібно визначитися з її функціями. Потрібно подумати, як ця зона буде використовуватися.

Красива зона барбек'ю

Як камін під відкритим небом, обідній патіо, бар, спа або щось інше? Далі необхідно відповісти на питання: наскільки великою має бути зона барбек’ю і як часто ви плануєте її використовувати.

Чим частіше Ви будете перебувати в цій зоні, тим більше обладнання в ній потрібно. Повірте, це так. Спочатку Вам набридне ходити за посудом в будинок, і ви зробите шафи для її зберігання в зоні барбек’ю. Потім Ви втомитеся носити продукти, і захочете холодильник під відкритим небом і т.д. і т.п. Тому чим ретельніше Ви все продумає на етапі планування, тим менша ймовірність розчарування в кінці реалізації.

Прибудова для зони барбек'ю

Для оформлення зони барбек’ю візьміть підказки з ландшафту ділянки. Матеріали, які ви маєте намір використовувати, повинні вже бути застосованими на ділянці. Кращий спосіб вписати зону барбек’ю в існуючий ландшафт – застосувати в ній елементи оздоблення будинку і мощення на ділянці.

Освітлення зони барбек’ю

Найбільша помилка при плануванні зони барбек’ю – не вистачає світла. Важко побачити, як готується їжа на грилі вночі, так само як важко і неприємно їсти їжу, коли ти її не бачиш. Тому освітлення зони BBQ просто необхідно. Ступінь освітлення має бути різним.

Зона відпочинку у саду

У зоні приготування їжі світло повинне бути безумовно яскравіше, ніж в обідній зоні. Зона барбек’ю повинна бути освітлена не тільки зсередини, але і зовні. Так, і не забудьте про підсвічування доріжки, що веде до цієї зони.

Прекрасним доповненням для створення приватності цієї зони послужить ландшафтне освітлення: прожектори, закріплені на деревах поруч, світлодіодні гірлянди, вуличні ліхтарі і т.п.

Декорування зони барбек’ю

Після того, як Ви визначилися з місцем розташування зони барбек’ю, її дизайном і вибрали обладнання для приготування їжі, можна переходити до самого приємного – створення затишку. У зоні барбек’ю важливе значення матиме не тільки прийом їжі. Тут має бути також досить комфортно для проведення приємної розмови та відпочинку. Тому необхідно подбати про садові меблі і аксесуари.

Прибудова в саду для барбек'ю

Щоб з’явилося бажання перебувати в зоні барбек’ю, потрібно привнести в неї домашню зручність і тепло. Тому: ландшафтна скульптура, зручні садові меблі, красивий посуд, декоративні вазони з квітами, барвистий текстиль, яскраві серветки, теплі пледи і м’які подушки – будуть далеко не зайвими під час спілкування з близькими людьми на відкритому повітрі. Крім того, в холодну пору року прекрасним доповненням зони барбек’ю послужать вуличні обігрівачі.

Відпочинкова зона для барбек'ю

На сьогоднішній день у кожного власника заміського ділянки є вибір – доручити проектування і будівництво ландшафтного дизайнера або ж створити зону барбек’ю своїми руками. Але в будь-якому випадку потрібно досконально продумати всі тонкощі, щоб в подальшому це місце стало зручним, практичним і функціональним не тільки для господарів, але і для їх гостей.

Категорія: