fbpx

Як доглядати за живою огорожею правильно?

Обрізати живопліт – головна біль для кожного власника саду. Тому команда Renesans Style підготувала для Вас статтю про правильний догляд та обрізку Вашого живоплоту. Для власників живої огорожі це буде дуже актуальний матеріал.

Так як саме зараз весняний сезон обрізки і стрижки дерев у самому розгарі. Сьогодні ми розглянемо найчастіші запитання про стрижку (для формованих посадок) і обрізку (для вільно зростаючих) живоплотів, в догляді за якими ці «зелені операції» є дуже важливими моментами.

Живопліт догляд

Для чого потрібна стрижка живоплотів?

Стрижка живоплотів проводиться для посилення росту бічних пагонів, збільшення густоти крони, для отримання рівного профілю живоплоту.

Як часто треба стригти живопліт?

Стрижку огорожі здійснюють щорічно. У перші роки зазвичай роблять одноразову стрижку під час вегетаційного періоду ранньою весною чи пізньою осінню. Надалі число стрижок може бути збільшено до 2-3-х і більше, в залежності від швидкості росту рослин. При 2-х стрижках в рік повторну виробляють в червні-липні (при цьому огорожа наростає у висоту значно швидше, ніж при одноразовій стрижці).

жива огорожа з туї

Багаторазові стрижки робляться протягом літа в міру відростання нових пагонів і втрати чіткості ліній огорожі, що визначають її профіль. Число стрижок можна зменшити хімічним шляхом за допомогою препарату Cutlass (ICI), який перешкоджає росту молодих пагонів і наноситься після першої обрізки.

Жива огорожа догляд

Глибина стрижки

Глибина стрижки збільшується в міру збільшення приросту і віку огорожі. Спочатку вона становить 1/2 – 2/3 середньої довжини пагонів. У міру наближення огорожі до заданої висоти, стрижка може бути ще більш глибокою, аж до залишення пеньків висотою 1-2 см.

Після досягнення певної висоти верхушечну стрижку проводять постійно на одному і тому ж рівні, видаляючи вcі пагони,що підносяться.

жива огорожа львів

Більшість садівників з явним небажанням обрізають живоплоти недостатньо сильно, видаляючи лише кінці молодих пагонів. В результаті цього щільна, висока жива огорожа через кілька років набуває непривабливого вигляду і обвисає. Щоб цього не сталося, огорожі слід обрізати максимально близько до торішньої обрізки. Це збереже їх форму і щільність, а також перешкодить поломкам рослин після рясних снігопадів.

живопліт львів

Стрижка старого живоплоту в два прийоми

Омолоджуюча обрізка може бути застосована не тільки до запущеної загорожі. До неї вдаються і в тому випадку, коли огорожа постаріла, перестала бути декоративною і виконувати захисну функцію. Так як на відновлення форми рослинам потрібно багато сил, краще проводити омолодження в два прийоми.

жива огорожа догляд за садом

У перший рік обрізають тільки одну сторону огорожі, зрізуючи гілки на відстані ширини долоні від стовбура. Іншу сторону обрізають як зазвичай, а на наступний рік її омолоджують таким же чином, як першу. Одночасно з обрізанням, рослини потрібно як слід удобрити, полити і замульчувати грунт, щоб вони могли швидко відновитися. У невідкладних випадках обрізка може проводитися одночасно з двох сторін.

Як стригти живу огорожу?

З метою отримання однакового профілю стрижки по всій довжині живоплоту її виробляють по натягнутих шнурах або ж користуються шаблоном, відповідним до бажаного обрису поперечного перерізу огорожі. При стрижці відносно високих живоплотів користуються лавками, що пересуваються вздовж них у міру виконання роботи, при стрижці живих стін – сходами.

обрізка живої огорожі

Обрізка вільно зростаючих живоплотів

Вільно зростаючі живоплоти стригти не можна. До них застосовується санітарна, стимулююча, легка підрівнювана обрізка. Видалення сухих, старих, слабких, загущающих крону гілок, особливо важливо для красивоквітучих і плодових рослин.

Слід враховувати, що генеративні бруньки у цих видів закладаються на пагонах різного віку: у деяких – поточного року (троянди, буддлея, спіреї), у інших – попереднього (хеномелес, глід, вишня, яблуня, форзиція). Для того, щоб отримати рясне цвітіння, обрізку таких рослин роблять відповідно до їх біологічних особливостей: першої групи – до цвітіння, другий – після нього. Для отримання хорошого врожаю плодові рослини обрізають до цвітіння.

догляд за живою огорожею

Зрізані листя і пагони необхідно ретельно збирати і спалювати (якщо вони не мають спеціального призначення), тому що вони можуть бути джерелами поширення шкідників і хвороб.

Ретельно доглядайте і стрижіть Вашу живу огорожу і вона стократно Вам віддячиться прохолодним тіньком в жаркий літній день.

Категорія: