Як створити живу огорожу самостійно?

Жива огорожа (Живопліт)

Живопліт – це сукупність чагарників або дерев, які нагадують паркан. Садити їх намагаються максимально близько один до одного, щоб неможливо було пройти. Основна мета живої огорожі – це створення краси, а не охорона.

Висаджують рослини дуже щільно, таким чином позначають територію ділянки і ховають двір від сторонніх очей. Також значимість полягає в шумозахисних і очисних властивостях. Створюють живопліт з листяних або хвойних рослин . Хорошим варіантом буде використання тису, липи, бузку, глоду, смородини, туї, ялиці, грабу.

Живопліт львів

Вид рослини впливає на висоту. Якщо довжина до одного метра, то це «живий» бордюр, а якщо вище, то це вже «жива» стіна.

Чи давати живоплоту волю?

Існують два варіанти формування живої огорожі: вільно зростаюча і формуюча. Так за першим видом – не треба особливо доглядати, а тільки поливати, захищати від шкідників і раз на рік обрізати, а ось для другого – за рік три рази формувати, щоб були чіткі форми. Зараз все більшу популярність завойовують «дикі» живоплоти. Вони мають занедбаний вигляд через різні види чагарників. Формою вона може нагадувати звичний паркан, а може виглядати в різних варіантах: геометричні фігури, тварини, арки.

жива огорожа львівНе всі можуть собі дозволити садові творіння з живих рослин. Так, як топіарним мистецтвом володіє дуже мало садівників. Для кожної рослини існують свої терміни посадки. Наприклад, травень місяць буде сприятливим для вирощування кущів в горщиках. Важливо пам’ятати про необхідність поливати саджанці в посушливий період.

Для фігурних огорож потрібно підбирати рослини, які легко переносять роботу сікатора: липа, ялина, тис, бук, самшит, туя. Для не формованих огорож добре підійде бузок. Це буде найдешевшим матеріалом для живоплоту – найдорожчим вважається тис. Його висота коливається від 7 до 10 метрів.

dekorativnyye-derevyа

Досвідчений садівник зможе надати рослинам будь-яку форму: трикутник, куля або квадрат. Якщо добре доглядати, то контури збережуться на багато років. Для створення формованої огорожі не треба шкодувати ні коштів, ні часу. Замовте в студії ландшафтного дизайну “Renesans-Style” такий паркан і запросіть садівника, який буде надавати рослинам правильну форму.

У спеку потрібен частий полив, а в морози – утеплення. На формування живої огорожі треба більше часу, ніж на вільноростучу. Зате нею милуватимуться кілька поколінь, вона буде тішити Вас своїм оксамитовим забарвленням.

живопліт жива огорожа львів

План дій

Живопліт може посадити практично кожен. Спочатку слід підготувати грунт і місце для посадки. Потім прокопати рів шириною 80 см і глибиною близько метра. Розпушити дно. В яму насипати перегнилий компост. Дехто використовує торф або гній.

На кожен погонний метр висипають по кілька жмень мінеральних добрив. Висаджувати паркан потрібно у вологому грунті. Видалити гострим кінцем сікатора порушені коріння саджанців. Проміжок між сусідніми рослинами залежить від виду. Посадка проведена.

живопліт ланрдшафтний дизайн

Листопадні рослини підрізають на одну третину, а хвойний матеріал обприскують препаратором, який допоможе прижитися молодим рослинам.

Бажаєте і собі створити живу огорожу? Спеціалісти “Renesans-Style” з задоволенням підберуть для Вас рослини, висадять їх, а майстри з топіарного мистецтва нададуть Вашому живоплоту будь-яку форму, яку Ви забажаєте! Зателефонуйте нам сьогодні і отримайте знижку на наші послуги!

Категорія:

Залишити відповідь