Як створити рокарій самостійно?

Перш ніж бігти на пошуки валунів і гравію, щоб побудувати рокарій своїми руками , звернемося до правил його облаштування. Ми знаємо, що це повинна бути плоска композиція з каменів і рослин. Що ще важливо дотримати, щоб сміливо назвати сформований ландшафт рокарієм?

Як створити рокарій самостійно?

Основна схема рокарія – це кілька великих каменів, гравійна підсипка та низькорослі багаторічні рослини , які розташовані між камінням. Зовнішні обриси композиції повинні бути наближені до природного малюнку місцевості. Рокарій не може бути квадратним або прямокутним, для нього краще вільні вигини кордонів.

Готуємо ділянку

Виберіть на вашій ділянці місце з рівною поверхнею, визначитеся з розміром рокарія, і за допомогою кілочків і мотузки оформите кордону композиції.

Як створити рокарій самостійно?

Важливо: рокарій можна розбити і на схилі, головне, щоб ділянку схилу був рівним, без яскраво виражених рівневих переходів.

На зазначеній території зніміть весь дерен на глибину приблизно в 20 см. Покладіть в це «корито» геотекстиль, закривши всю оголену землю. Насипте дренаж, вирівняйте його шаром піску і добре ущільніть. Така жорстка підстава виключить просідання великих каменів в грунт. Частину, що залишилася заповніть субстратом з трьох частин садової землі, двох частин піску, по одній частині торфу і дрібного щебеню.

Сюжет рокарія

Складіть на папері дизайн рокарія, розташувавши камені і рослини там, де Вам хочеться. Дотримуючись складеного сюжету, визначитеся з розмірами каменів і видами рослин, які ви хотіли б бачити в своєму кам’яному саду. Для заповнення простору використовуйте велику річкову гальку.

 

Як створити рокарій самостійно?

Поєднання різнобарвного гравію в рокарії. У колірній гамі каменів для рокарія дотримуйтеся бежевих, жовтих і коричневих відтінків. На їх фоні гарно виглядає свіжа зелень рослин. Уникайте превалювання сірого кольору у Вашій композиції рокарія.

Якщо гравій сірий, то великі камені повинні бути іншого кольору. Бежевий колір каменів допоможе додати більше світла в настрій композиції Світлий гравій в поєднанні з сірими каменями у рокарії виглядає дуже ефектно Підберіть кілька великих валунів і запасіться гравієм з розрахунку площі Вашого рокарія. Рокарій з каменів світлих порід і південних рослин: великі валуни необхідно вкопати в грунт приблизно на половину їх глибини. Щоб надати їм стійкості, можна підкласти під їх кути дрібний гравій або пісок.

Як створити рокарій самостійно?

Рокарій з декількома великими валунами

Невеликі камені добре поєднуються з невисокими рослинами При розташуванні рокарія на дачі , головне, домогтися його природного вигляду. Камені повинні імітувати природне виступ скельних порід на поверхню землі. Стежка через рокарій засипана гравієм для надання більшої природності всієї композиції Добре розташовані рослини і камені додадуть всій композиції більшої натуральності.

Як створити рокарій самостійно?

Зорієнтуйте малюнок каменів в одному напрямку, розташовуючи їх під одним кутом. Рокарій з світлих каменів і сірого гравію, розміщуючи камені, не забудьте залишити місце під посадку рослин. Камені для рокарія – це основа всієї композиції рослини У створенні рокарія основна художня лінія будується з каменів, рослини служать лише ефектним доповненням. Тому, приступайте до висадки рослин тільки після того, коли повністю сформували кам’янистий сюжет вашого дітища.

Низькорослі яскраві квіти в невеликому рокарії

Щодо видів рослин дизайнери радять використовувати покривні, хвойні та листяні сорти, з гарною кореневою системою і високими декоративними якостями.

Як створити рокарій самостійно?

Рокарій з середземноморськими рослинами.

Якщо ви хочете отримати хвойний рокарій, то вибирайте ялівець , тую , ялина низькорослих сортів.

Порада! При облаштуванні рокарія відмовтеся від агресивних видів рослин, схильних до швидкого розростання. Вони активно заповнять простір, пробиваючись крізь гравій, і безнадійно порушать малюнок вашої композиції.

Як створити рокарій самостійно?

Для європейського вигляду рокарія підійдуть карликові форми листяних чагарників з квітами і плодами. Поєднання квітучих і грунтопокривних рослин в рокарії Як яскраві акцентів можна використовувати троянди , азалії , самшиту, барбариси.

2019-07-17 16:23:17

Категорія:

Залишити відповідь