Як сніг і мороз впливають на садові рослини?

Чи пошкоджують сніг і мороз рослини у саду? Сніг у нашому кліматі не є чимось незвичайним. І це добре, адже, вкриваючи сад білими шапками, сніг не тільки додає йому шарму, а й краще зимують вкриті ним рослини. Однак сніг і мороз також можуть бути неприємними. Як сніг і мороз впливають на садові рослини? Коли зима морозна та сніжна, дерева та кущі, що ростуть у нашому саду, можуть бути пошкоджені.

Зимовий сад

Як сніг впливає на дерева та кущі?

Сильний снігопад може пошкодити рослини . Під його вагою гілки кущів згинаються, що призводить до їх стійкої деформації. Якщо сніг мокрий, а тому особливо важкий, він може навіть обламувати гілки та гілки дерев (найбільш загрозливі колоновидні форми хвойних чагарників). Цьому можна легко запобігти. Досить струсити снігові шапки з гілок і, якщо розмір рослин це дозволяє, обв’язати їх крони ниткою до того, як вони деформуються.

Зимовий сад

ДОБРЕ ЗНАТИ

Рослину, гілки якої від снігу нахилялися до землі, після струсування снігу необхідно туго обв’язати мотузкою. Є ймовірність, що рослина відновить свою гарну форму. Якщо гілка зламалася, її потрібно якомога швидше зрізати (у сухий, але не морозний день), щоб вона не порвала дерево далі, а ранньою весною зрізати потерту кору або зрізати пень, що залишився. на гілку, а рану змастити загоюючим засобом (Фунабен, Лак Бальзам, Екобальзам).

Зимовий сад

Варто також пам’ятати, що газони, багаторічники та невисокі чагарники, вкриті шаром малосніжного снігу, краще зимують, ніж непокриті, піддаються прямому морозу. Однак занадто товстий шар, що щільно вкриває рослини, згубний для них : взимку вони можуть відчувати нестачу кисню, навесні ґрунт під залишковим снігом промерзає довше і рослини починають рости пізніше. Тому краще не збирати сніг з тротуарів на садові рослини.

Зимовий сад

Хорошим рішенням для запобігання подібних неприємностей є прокладка під поверхнею опалювальної установки. Завдяки цьому нам не доведеться піклуватися про прибирання снігу, а проїзд та доріжка будуть придатними для використання незалежно від погоди.

Категорія: