Як правильно доглядати за газоном?

Газон посаджений, і перша травичка вже почала пробиватися крізь ґрунт. Пройде всього кілька тижнів і молодий газон стане радувати власника своєю смарагдовою зеленню. І тут багато власників газону припускаються помилки, щиро вважаючи, що трава на газоні не потребує подальшого догляду.

Насправді це не так – доглядати за газоном потрібно, а саме: робити періодичний полив, стрижку трави, підгодівлю мінеральними добривами, боротися з бур’янами та шкідниками, плюс виконувати аерацію грунту. Тепер давайте розглянемо кожен агротехнічний прийом більш докладно.

Як правильно доглядати за газоном?

Необхідність поливу

Поверхня трав’яного покриву інтенсивно випаровує вологу: за тиждень з одного квадратного метра – приблизно 25 літрів води. Тому якщо ви бажаєте милуватися вишуканим зовнішнім виглядом газону – доведеться його поливати при посушливій погоді весь весняно-літній сезон. Визначити, що вологи недостатньо, можна, вимірявши її на глибині 100 мм. Крім того, недостаток вологи можна виявити і за зовнішнім виглядом газону – трава поблякла, з сіруватим відтінком.

Щоб стійкість газону до посухи стала вище, прийміть заходи по зміцненню і поглибленню корінної системи трави. Для цього в період посухи проколюйте ущільнений грунт, а потім проведіть мульчування газону на всій його поверхні.

Як правильно доглядати за газоном?

Частота поливу газону залежить від типу грунту і погодних умов. Газон, розташований на піщаному грунті, поливають частіше, ніж на суглинках і на глиноземі – так як волога там тримається дещо гірше. І, зрозуміло, що в жарку погоду поливати газон необхідно частіше, ніж в суху і прохолодну погоду. Якщо конкретно, то в жарку погоду і на піщаних грунтах газони слід поливати в середньому два рази на тиждень, а в прохолодну погоду досить полити раз в 10 днів.

Як правильно доглядати за газоном?

Головне поливати газон так, щоб в проміжках між зволоженнями земля встигала просихати – це необхідно для стимулювання кореневої системи газонної трави, щоб коріння могли отримувати достатню кількість повітря. Якщо поливати часто (щодня або через день), газон заростає моховинками або мохом, активізується зростання поверхневої кореневої системи у трави, а це – погіршення якості трав’яного килима.

Полив газону має кілька призначень:

  • Посадочний, який проводиться при посадці, з метою створення оптимальних умов для приживлюваності насаджень. Для цих поливів витрата води становить від 2,5 до 3 кубометрів на сотку.
  • Вегетаційний (основний вид поливу) – виконують для підвищення запасів вологи безпосередньо під шаром дернини. Частота поливів безпосередньо пов’язана з погодною ситуацією, зрозуміло, що під час посухи це доводиться робити частіше. Витрата води визначається видом рослин, глибиною зволоження і типом ґрунту – приблизно від 0,5 до 1 кубометра на сотку.
  • Подкормочний – виконується для введення добрив, витрата в води в цьому випадку становить від 1 до 1,5 кубометра на сотку.

Як правильно доглядати за газоном?

  • Освіжаючий – призначається для захисту трави від сухого повітря, його ефективність буде вище, якщо в грунтовому шарі вже міститься в достатній кількості волога. Витрата води в межах від 0,5 до 1 кубометра на сотку.
  • Вологозарядковий – виконують в основному восени і іноді навесні. Його мета – створення запасів вологи у верхніх і в глибоких шарах грунту. Витрата при такому поливі становить від 8 до 12 кубометрів на сотку. При близькому заляганні грунтових вод, вологи потрібно менше – до 6 кубів на сотку.
  • Протизаморозковий – полив виконують навесні, бажано за добу до прогнозованих заморозків, при цьому витрата води становить від 2 до 2,5 кубометрів на сотку.

Стрижка газону

Крім естетичної сторони, стрижка газону переслідує і практичні цілі, бур’яни позбавляються шансів для розвитку – після кількох таких операцій вони гинуть. Регулярна стрижка створює щільну дернину, високу поверхневу кустистость і стимулює зростання кореневищ. Тільки майте на увазі – є непорушне правило: газон можна підстригати не більше, ніж на третину його висоти в один прийом (зазвичай висота трави безпосередньо перед стрижкою повинна бути на рівні від 12 до 15 сантиметрів). Інакше газону буде завдано значної шкоди, який він може вже не заповнити – пам’ятайте, що трава все ж жива!

Як правильно доглядати за газоном?

Після проведення посадки газонної трави, першу стрижку необхідно провести, коли травинки досягнуть 100 міліметрів – потрібно зрізати приблизно 10 міліметрів від верхівки, але не більше. Обов’язково перевірте, щоб ножі газонокосарки були якісно заточені!

Як правильно доглядати за газоном?

Якщо посадку робили восени, то першу стрижку газону можна виконати тільки навесні і при дотриманні обов’язкової умови: трава і шар грунту в момент стрижки повинні бути сухими! Після першої стрижки для кожної наступної опускайте ножі газонокосарки все нижче і нижче. Регулярний покіс газону проводите поки не настануть осінні холоди з періодичністю раз в 5 – 14 днів.

Удобрення газону і знищення бур’янів

Перша заповідь по догляду – газону необхідні добрива. Частота підгодівлі залежить від того, як часто буде проводитися стрижка газону. Під час зрізання верхівок газонної трави частина життєвої маси, накопиченої з грунту, видаляється. Щоб заповнити втрату, після кожної стрижки необхідно ввести суміш добрив складається з 2 грамів калію, 2 г азоту і 3 грамів фосфору на квадратний метр газону.

Як правильно доглядати за газоном?

Зазвичай, подібні суміші добрив продають у торговельній мережі під назвою «весняні добрива», їх слід вводити керуючись інструкцією на упаковці з початком теплого сезону і аж по серпень місяць. Ці склади необхідні для активізації розвитку як кореневої системи, так і зеленої частини. Далі, з початку вересня, в грунт рекомендується вводити «осінні добрива», в складі яких немає азоту (стимулює небажаний, в даному випадку, активне зростання трави). Тобто, газон необхідно підготувати до холодної пори року.

Після стрижки зрізану траву потрібно прибрати – як добриво її використовувати складно, так як отримати компост можна тільки в спеціальних умовах і для цього потрібен час. Восени, після проведення останньої стрижки, залиште зрізану траву прямо на газоні, рівномірно розклавши її на трав’яному килимі – взимку вона захистить дернину від промерзання.

Як правильно доглядати за газоном?

Звільняти від бур’янів газонні площі краще вручну, правда, такий спосіб актуальний лише для поодиноких бур’янів. Якщо ж бур’яни серйозно атакують ваш газон, то вирішити проблему допоможуть гербіциди з вибірковою дією.

Категорія: