Як позбутися бур’янів на газоні?

Будинок за містом часто асоціюється з повним розслабленням, свіжим повітрям і відпочинком, погодьтеся, що далеко не всі мріють про клумби, грядки і теплиці. Багатьом дачникам для повного щастя потрібно не так вже й багато: будинок, пару кущів і чистий доглянутий газон. У сьогоднішній статті мова піде саме про газон – як зробити так, щоб він виглядав охайним і доглянутим, і найголовніше – без бур’янів.

Ті, хто сіють траву для газону, на перших порах представляють своє дозвілля так: час від часу прогулюватися з косаркою в нежаркий час доби. Але, насправді, в перші пару років висадки газону такого ефекту домогтися дуже навіть не просто. Найпоширеніші проблеми, пов’язані з травою на газоні – це утворення лисин, поява різноманітних бур’янів і висихання трави.

Відразу засмучуватися і відмовлятися від вирощування газону не варто, краще уважно вивчити, які бур’яни з’явилися на газоні, і підібрати відповідний метод для їх викорінення, а також дізнатися про профілактичні методи, які допоможуть уникнути їх появи.

Кульбаби

Кульбабоподібні рослини (найбільш часто зустрічається кульбаба справжня або шпунтубель) утворюють розетки великим листям і жовтими суцвіттями, тим самим псуючи зовнішній вигляд газону.

Як позбутися бур'янів на газоні?

Способи боротьби включають ручну прополку і застосування гербіцидів вибіркової дії в кілька етапів з проміжком в шість тижнів (при необхідності).

Найкраще подбати про обробку газону гербіцидами вибіркової дії ще ранньою весною або в самому початку літа, в період активного росту рослин. Саме в цей період вони найбільш ефективні.

Чорноголова

Чорноголова відноситься до швидкозростаючих бур’янів, які особливо часто зустрічаються на газонах, за якими погано доглядають і удобрюють. Найчастіше для боротьби з цим бур’яном використовують хімічні препарати, ручну прополку, а також рекомендується підтримувати газон в хорошому стані.

Як позбутися бур'янів на газоні?

Якщо чорноголовка поширилася не дуже сильно, то досить використовувати гербіциди загальної дії. У протилежному випадку слід застосовувати гербіциди вибіркової дії, що містять речовини дікамба або мекопроп.

Подорожник

Найчастіше на газоні зустрічаються подорожники двох видів: ланцетолістний і перистий, рідше – приморський. Найефективніший метод боротьби – використання гербіцидів вибіркової дії і видалення вже дорослих рослин за допомогою садової вилки.

Як позбутися бур'янів на газоні?

ВАЖЛИВО! Часто подорожник зустрічається на газонах з переущільненим грунтом, такий ефект з’являється при ходьбі по газону або після тривалого застою вологи.

Мох

Поява на газоні моху говорить про надлишки вологи в грунті і невідповідну високу вогкості. Єдиний варіант винищити мох – це побороти зайву вологість. Одним з варіантів є аерація, яку проводять шляхом проколювання грунту за допомогою вил або спеціального аератор з порожнистими зубами, встромивши їх на глибину не менше 8-12 см. У утворилися канали можна засипати пісок, який створить своєрідний дренажний канал.

Як позбутися бур'янів на газоні?

Якщо грунт вирівняли погано, то на його поверхні утворюються невеликі поглиблення, в яких накопичується вода. Допомогти вирішити цю проблему допоможе вирівнювання газону за допомогою землевання (поверхневе внесення землі).

Клевер

Клевер – один із найпроблемніших бур’янів, що доставляють безліч турбот власникам газонів. Найчастіше на газонах можна зустріти білу конюшину і конюшину мілколистну.

З конюшиною можна боротися відразу декількома способами. Перший полягає у внесенні гербіцидів загальної дії навесні, які руйнують надземну частину рослини і збагачують землю азотом, і подальше річне використання гербіцидів вибіркової дії.

Як позбутися бур'янів на газоні?

Другий спосіб боротьби включає в себе регулярний полив грунту, особливо в посушливі періоди, а також стрижці газону з попередніми «розчісуванням» граблями для того, щоб підняти повзучі стебла.

Клевер не виносить азотних добрив. Тому один з методів профілактики появи цієї рослини полягає в регулярній підгодівлі газону азотними добривами. Постарайтеся уникати внесення в грунт фосфорних або калійних добрив, особливо у весняний період.

Найголовніший висновок, який можна зробити з усього вищевикладеного, що бур’яни з’являються там, де відбувається неправильна стрижка газону (спочатку траву запускають, а потім стрижуть занадто коротко), недостатній полив або, навпаки, земля заливається, а грунт недостатньо удобрюються.

Про те, як правильно посіяти газон, читайте ТУТ.

2019-07-16 12:15:40

Категорія:

Залишити відповідь