Як підготувати сад до зими?

Є ряд обов’язкових заходів, які необхідно провести восени, щоб підготувати ваш сад до зимівлі. Команда дизайнерів “Renesans-Style” з задоволенням поділиться з Вами лайфхаками, завдяки яким Ваш сад легко перезимує і весною стане ще красивішим. Про це і поговоримо у цій статті.

Консервація систем автоматичного поливу

Консервацію систем слід проводити до настання заморозків. Інженерні системи автополиву дуже чутливі до морозів. Зокрема, труби і форсунки потрібно продути за допомогою компресора, щоб вигнати вологу, яка залишилась в системі. Якщо цього не зробити, то може статися поломка через утворення льоду. Навіть невелика кількість води може сприяти виведенню всієї системи з ладу.

Як підготувати сад до зими

Ручний полив дерев

Після того, як система автоматичного поливу була законсервована, слід використовувати ручний полив. Його проводять з настанням невеликих заморозків, щоб допомогти деревам краще пережити низькі температури. Особливо важливо зробити це, якщо осінь була посушливою. Випавшого взимку снігу може бути недостатньо, щоб наситити землю навесні. Це означає, що неполита восени рослина недоотримає потрібної кількості вологи. Тому подбайте про це заздалегідь, якщо хочете дати можливість дереву рости і цвісти в повний зріст.

Як підготувати сад до зими (3)

Прибирання листя

Те, що опале листя є чудовим середовищем для розмноження комах, бактерій, хвороботворних грибків ні для кого не секрет. Тому дуже важливо зібрати все лежаче на землі листя і спалити. Можливо, це доведеться робити кілька разів за осінь, так як різні дерева скидають зелений покрив в різний час.

Прибирання листя в саду

Осіння обрізка

Проводити обрізку дерев і кущів потрібно дуже акуратно і м’яко, видаляючи лише хворі, засохлі і невеликі гілки. Не рекомендується робити формуючу обрізку в осінній період. Перенесіть цей захід на ранню весну. Будь-яка обрізка послаблює дерево. Тому напередодні зими не потрібно ускладнювати йому життя, інакше воно просто не перезимує. Осінню обрізку троянд слід робити перед настанням заморозків. Це приблизно кінець жовтня – початок листопада. Обов’язково укрийте троянди після виконання всіх робіт.

Як підготувати сад до зими

Підживлення і стрижка газону

Газон і інші рослини восени слід підгодовувати добривами, які не містять азот. Інакше вони вступлять у фазу активного росту і не встигнуть підготуватися до зимівлі. Стрижку слід припинити за місяць до настання регулярних мінусових температур. При цьому останню стрижку проводять приблизно на 1/4 вище, ніж роблять при звичайній стрижці.

Як підготувати сад до зими (6)

Укриття рослин

Укриття можна провести із застосуванням гілля і будиночків з укривного матеріалу, наприклад, агроспана. Наприклад, огорожі з самшиту, розарії, квітники з багаторічників краще вкривати ялиновим гіллям. А ось великі теплолюбні рослини, а також туї будуть краще себе почувати в будиночку з брусків і агроспана. Вони зможуть вистояти навіть під сильними ударами стихії у вигляді сильних снігопадів, вітру і граду.

Як підготувати сад до зими

Зрізання багаторічних квітів

В кінці жовтня самий час, щоб зрізати наземну частину багаторічних квітів. Всі зрізані листя збирають і знищують. Підрізки потребують всі багаторічні листопадні рослини, наприклад, іриси, айстри, хости, бадани і інші. Однорічні квіти просто викопують, а грунт вирівнюють. Якщо у вас є жоржини і гладіолуси, то їх цибулини слід на зиму викопати, просушити і прибрати в сухе прохолодне і темне місце. Завезіть родючий ґрунт, розпушіть його та прополіть.

Саме восени зручно підібратися до кожної з рослин на ділянці, щоб оцінити який додатковий обсяг грунту їй потрібно. Навесні ж навпаки, це зробити складніше. Хоча б тому, що можна пошкодити вологий грунт і газон, продавлюючи їх при ходінні.

Як підготувати сад до зими

Що стосується розпушування і прополки рослин, то останній раз її роблять в жовтні. Розпушуючи грунт ви покращуєте його механічний склад, а також сприяєте більшому доступу до коріння вологи, кисню і поживних речовин.

Якщо вам складно провести всі ці заходи на своїй заміській ділянці самостійно, то Ви завжди маєте можливість звернутися по допомогу в “Renesans-Style” і отримати комплексний догляд за садом від наших фахівців. Це буде правильним рішенням з точки зору кінцевого результату. Спеціалісти у сфері ландшафтного дизайну проведуть всі роботи на високому та професійному рівні.

Категорія:

Залишити відповідь