Як купити живу ялинку?

Прихильники справжньої ялинки вважають, що це має бути живе дерево . Основним аргументом на користь покупки живої ялинки є її аромат. Лише свіже дерево пахне лісом.

Хоча в останні роки ми все частіше купуємо хвойні дерева, вирощені в горщиках, для новорічних ялинок , так звані зрізані ялинки , тобто дерева, зрубані в лісі чи насадження, які позбавлені коріння. Вони не підлягають пересадці.

iak-vybraty-ialynku-renesans-style

На жаль, таку зрізану ялинку після Різдва в більшості випадків викидають на смітник. Розрізати дерево на дрібні фрагменти і компостувати вирішуються лише люди, у яких є сад (або ділянка землі) і компостер.

Скільки простоїть вдома зрізана ялинка?

Недоліком зрізаної ялинки також є її недовговічність, яка – в залежності від виду хвойних – коливається від одного до трьох тижнів. Вибираючи зрізану ялинку, пам’ятайте, що найменш довговічними є ялини , а найбільш довговічними є ялиці. Як довго зрізана ялинка буде прикрашати наш будинок, залежить від місця її виставлення: чим далі від радіатора, тим довше простоїть ялинка.

Поради при виборі ялинки

На що звернути увагу при виборі живої зрізаної ялинки?

Вибираючи зрізану ялинку в торгових точках (їх у передріздвяний час вистачає), перш за все звертаймо увагу на її свіжість, адже свіжа ялинка, звичайно, довше залишиться в нашому домі.

Чи ялинка свіжа, тобто щойно зрізана, можна розпізнати по зрізу: якщо він світло-коричневий і додатково на ньому видно крапельки смоли, значить, ялинку зрізали 2-3 дні тому. Але якщо стовбур, куди було зрубано дерево, має темно-коричневий колір, то дерево зрубали набагато раніше. Як наслідок, він матиме менший термін зберігання.

Купуючи зрізану ялинку, перевірте колір хвої. У свіжого дерева хвоя насичено-зеленого кольору, а у зрізаного набагато раніше – коричнева. Ми також дискваліфікуємо дерева, які пожовкли навіть локально.

Новорічна ялинка Львів

Вибираймо ялинку, гілки якої не надто тонкі, тому що підвішені на них ялинкові прикраси будуть сильно гнути їх. А якщо іграшки дуже важкі, то на тонких гілочках вони можуть не триматися.

При виборі ялинки потрібно вимагати зняття сітчастого покриття, адже тільки тоді ми можемо повністю оцінити якість ялинки та її щільність. Крім того, побачимо, скільки він займе місця вдома і чи не потрібно буде його трохи вкоротити і зрізати кілька нижніх гілочок (це найкраще робити в торговій точці – у продавців зазвичай є сокира і необхідна для різання пилка).

Як доглядати за зрізаною ялинкою після покупки?

Відразу після покупки, коли ми приносимо або привозимо ялинку додому, краще не приносити її відразу в салон. Акліматизувати його варто в прохолодному приміщенні хоча б добу. Не ставте ялинку біля радіаторів опалення та інших джерел тепла.

Ялинка новорічна Львів

І наостанок згадаємо, що зрізану ялинку необхідно якось закріпити вдома, бажано в спеціально призначеній підставці. Найкраще, коли в ньому буде ємність для води, адже ялинку потрібно забезпечити водою. Зрізане дерево також можна помістити у великий горщик, наповнений субстратом (якщо ми будемо підтримувати його вологим, є шанс, що дерево простоїть довше).

Категорія: