Гніздо для птахів у саду

Доглядати за птахами, які відвідують наш сад, допоможе гніздо для птахів. Варто встановити в саду гніздовий ящик для птахів. У саду повинні бути якісь тварини. Варто створити такі умови, щоб їм захотілося жити серед рослин. Восени потрібно подбати про те, щоб дрібні тварини — переважно птахи — мали відносно легкий доступ до їжі. Для цього необхідно придбати годівницю для птахів або влаштувати шпаківницю.

Гніздо для птахів у сад

Для вирощування молодих птахів необхідне тихе місце, закутки з рослинністю, де вони можуть сховатися, та умови для облаштування гнізда. Багато видів птахів вибирають натуральну або сформовану огорожу (її можна стригти і поза сезоном розмноження, тобто до березня і з початку вересня), однак птахи, які в природних умовах гніздяться в дуплах дерев, охоче селяться у спеціально побудовані гніздові будки по типу шпаківниці.

Гніздо для птахів у сад

Вам просто потрібно переконатися, що розміри гніздової будки підходять для птахів, яких ми хотіли б розмістити. Щоб забезпечити безпеку птахам, потрібно розвісити гніздові ящики на висоті мінімум 3 м, адже навіть якщо в ньому буде жити синиця, коти будуть для неї загрозою.

Гніздо для птахів розміри:

  • Перш за все, розмір вхідного отвору гнізда. У під’їзді діаметром 2,6-3 см. Для великої синиці, мухоловок, ковалів і горобців отвір повинен бути 3,2-3,5 см. Для шпаків, дроздів і мазурок 4,5-5 см. У напіввідкритих ящиках добре почуваються попелюшка, плиска, червона плиска і сіра мухоловка.
  • Також потрібно враховувати глибину гніздового ящика. Відстань від нижнього краю вхідного отвору до дна ящика має бути приблизно 20 см для дрібних видів і 25 см для більших.

Гніздо для птахів у сад

  • Не можна забувати про розміри дна гнізда. Для маленьких птахів вони повинні бути 13 х 13 см, а для більших – 15 х 15 см. Мазурки та горобці займають як великі, так і маленькі ящики, а ковалі замуровують занадто великий отвір і формують всередині гніздову камеру, щоб задовольнити потреби пташенят.

Гніздо для птахів з внутрішньої сторони має бути грубим (не струганим). На нього можна прибити планки або палички, тоді молодим легше буде вилізти. Розташовувати палиці біля вхідного отвору – помилка – птахам вони не потрібні, а хижакам навпаки легше дістатися до пташенят.

Гніздо для птахів у сад

Важливо забезпечити доступ до внутрішньої частини гнізда, після того як птахи покинуть його, потрібно регулярно відкривати і чистити його, щоб ящик не став джерелом паразитів і інфекцій, як для птахів так і для дерев.

Категорія: