Дерево, безумовно, найменш міцний матеріал для садових поверхонь, звідси популярність бетонних плит що імітують його структуру і колір. Однак не всі люблять такі жорсткі і холодні підробки. Отже, як зробити справжні дерев’яні поверхні?
Поверхня із залізничних шпал
Оскільки дерев’яні залізничні шпали давно замінили бетонними, їх все рідше можна придбати. Вони вважаються небезпечними відходами, оскільки були просочені креозотовою олією яка добре виконувала своє завдання, але була токсичною та канцерогенною. Замість них можна використовувати інші бруси, бажано зістарені – з добре висушеної сосни або дуба.

Нові вироби прямо з лісопилки менш придатні, але в підсумку, після обробки спеціальними засобами, вони прослужать кілька років.
Поверхня з дерев’яних дощок
З терасної дошки можна спорудити піднесені над ділянкою садові доріжки, які дозволяють акуратно вирівняти її нерівності. Однак по лінії їх проходження знадобляться фундаменти у вигляді бетонних стовпців. У такі стійки встановлюють анкери, що створюють опори, і прикручують до них балки. До них перпендикулярно кріпляться дошки, як на пірсі, що виходить в озеро. Борти таких садових майданчиків також варто облаштувати деревом, щоб приховати не дуже естетичну несучу конструкцію.

Звичайно, терасну дошку можна замінити на композитну . Це хоч і не буде натуральна деревина, але вона дасть схожий візуальний ефект, і при цьому прослужить набагато довше без необхідності фарбування чи обробки.
Дерев’яна бруківка
Оригінальною відповіддю на звичайну бруківку є дерев’яна бруківка. На підстилку кладуть зрізи зі стовбура, товщиною не менше 5 см. Їх можна виготовити самостійно – з дуба, бука, осики чи інших листяних порід, зрізавши пні бензопилою – або купити вже готові. Їх слід ретельно обробити спеціальним безбарвним розчином, інакше вони прослужать не більше кількох років.

Зрізи укладають з інтервалом, не стикаючись. Шви між ними заповнюються дрібним гравієм або піском. Таке покриття краще не робити на вологих грунтах з низькою водопроникністю або встановлювати дерев’яні доріжки в сильно затінених місцях. Чим менше вологи, тим краще для деревини.